شناخت تیپ شخصیتی S از مدل DISC

وبلاگ و اخبار

تیپ شخصیتی S از مدل DISC یکی از تیپ های شخصیتی جالب و جذاب می باشد. افرادی که این تیپ شخصیتی را دارند دارای ویژگی ها و رفتار های منحصر به فردی بوده که اطلاع یابی از آن ها از چندین جهت دارای مزیت است. به طور کلی در تست شخصیت شناسی دیسک چهار شخصیت معرفی می شود که شخصیت s یا با ثبات یکی از آن ها می باشد. رفتار ها و ویژگی های موجود در این تیپ شخصیتی دارای مزایا و معایب مختلفی است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

افراد دارای این تیپ شخصیتی همان طور که از نامش پیداست دارای ثبات در رفتار های خود هستند. این امر آن ها را به افرادی امن و قابل اعتماد تبدیل کرده است. افراد با ثبات مهربان بوده و به خوبی می توانند در اجتماع قرار بگیرند. آن ها توانایی قابل توجهی در ایجاد آرامش دارند. همچنین این افراد در حفظ احساس درونی مثبت و با ثبات حتی هنگام مواجهه با مشکلات و چالش ها را دارا هستند.

افراد تیپ شخصیتی S از مدل DISC حس انسان دوستانه فراوانی دارند. آن ها در مواجهه با دیگران بسیار خوش برخورد بوده و در مواقع مورد نیاز به آن ها کمک می کنند. این افراد به طور کلی از تعریف و تمجید لذت برده و همواره دوست دارند مورد تشویق واقع شوند. در میان افراد با ثبات کمتر بحث و جدل دیده می شود. آن ها تا حد امکان از درگیری بحث دوری کرده و به دنبال فعالیت های آرام و به دور از استرس هستند.

تیپ شخصیتی S در دیسک دارای صبوری بالایی بوده و هنگام معاشرت های اجتماعی به سرعت احساس صمیمیت پیدا می کند. این افراد به طور معمول عاشق طبیعت بوده و به سفر کردن و حس تجربه های جدید علاقه دارند. همدلی و صداقت از دیگر ویژگی های مثبت افراد با ثبات می باشد. البته در برخی موارد سازگاری بیش از حد ممکن است برای آن ها مشکل ایجاد کند. بنابراین توصیه می شود این افراد همواره در رفتار های خود تعادل را برقرار کنند تا دچار چالش نشوند.

تیپ شخصیتی S در دیسک

رفتار شناسی در تیپ شخصیتی S از مدل DISC

 

رفتار شناسی تیپ شخصیتی S از مدل DISC کمک می کند تا هنگام مواجهه با این افراد یا در صورت قرار گیری در این تیپ شخصیتی بتوانیم با درک بهتر به معاشرت بپردازیم. همچنین این امر به شناخت شغل های مناسب تیپ شخصیتی s کمک کرده و باعث شکوفایی استعداد های نهفته این افراد می شود. اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم این افراد در موقعیت های مختلف بیشتر محافظه گر می باشند.

افرادی که در دسته تیپ شخصیتی S در دیسک قرار دارند از رفتار هایی که آن ها را در معرض توجه قرار دهد دوری می کنند. این افراد بیشتر روابط مثبت و پر از انرژی را تجربه می کنند. در برخی موارد تواضع و از خود گذشتگی آن ها باعث اولویت دادن به خواسته های شخص مقابل به جای شخص خود می شود. این امر ممکن است به آن ها آسیب وارد کند.

برای افراد با ثبات تغییر سخت است. آن ها بیشتر تمایل دارند روتین آرام و بدون دردسری داشته و آن را طی مدت زمان طولانی حفظ کنند. از نظر سرعت این افراد معمولی و حتی می توان گفت در سطح پایین قرار دارند. اگر تجربه همکاری با آن ها را داشته باشید ممکن است به سرعت متوجه این موضوع شوید. آن ها حتی اگر کار های فوری داشته باشند باز هم به آرامی فعالیت های خود را پیش برده و بسیار خونسرد عمل می کنند. این امر در بسیاری از موارد در محیط های کاری برای آن ها چالش ایجاد می کند. بنابراین بهتر است در صورت لزوم برای حل این مشکل به تراپیست مراجعه کنند.

 

شغل های مناسب تیپ شخصیتی s

 

شغل های مناسب تیپ شخصیتی s

 

یکی از مهم ترین مزیت های انجام تست شخصیت شناسی، آشنایی بیشتر با توانایی ها و روحیات شخصیت خود و تصمیم گیری بهتر در زمینه های مختلف زندگی می باشد. افرادی که استعداد ها و علایق خود را بهتر بشناسند هنگام انتخاب رشته تحصیلی یا شغل می توانند هوشمندانه تر عمل کنند. برای شخصیت های دیسک نیز شغل های مشخصی پیشنهاد می شود تا افراد با دید بهتر نسبت به خود بتوانند فعالیت کنند.

از جمله شغل های مناسب تیپ شخصیتی s مشاغلی هستند که ارتباط آن ها با افراد دیگر زیاد است. به طور مثال معاونت یا مدیریت گروهی از کارکنان یا نمایندگی خدمات برای افراد با ثبات مناسب است. آن ها معمولا متعهد به کار خود هستند. همچنین با رفتار خوبی که دارند می توانند در محیط کار میان کارکنان دیگر نیز احساس همدلی ایجاد کنند.

مشاغلی مانند برنامه ریزی نیز برای تیپ شخصیتی S در دیسک مناسب است. به همین علت این افراد در مراکز آموزشی نیز می توانند به خوبی ایفای نقش کنند. این افراد در کادر درمان نیز می توانند عملکرد فوق العاده ای داشته باشند. افراد مشغول در مراکز توان بخشی مانند فیزیوتراپی باید روحیه ای متواضع، با حوصله و مهربان داشته باشند. شخصیت های با ثبات با داشتن تمامی این ویژگی ها بهترین گزینه برای فیزیوتراپیست شدن محسوب می شوند.

افراد دارای تیپ شخصیتی S از مدل DISC به علت داشتن روحیه ای آرام برای انجام کار های هنری نیز مستعد هستند. طراحی گرافیک یا معماری از جمله مشاغلی است که این افراد می توانند در آن ها موفق شوند. طراحی لباس و حتی خیاطی نیز برای این افراد مناسب است. زیرا مشاغل نام برده نیازمند صبر و دقت و حوصله فراوان بوده که افراد با ثبات تمامی این ویژگی ها را در شخصیت خود دارا می باشند.

تیپ شخصیتی

زبان بدن تیپ شخصیتی با ثبات

 

شناخت زبان بدن تیپ شخصیتی S از مدل DISC کمک زیادی به چگونگی برقراری ارتباط با این افراد می کند. زبان بدن می تواند نشان دهنده روحیات و تا حد زیادی هدف فرد مقابل باشد. بنابراین تحلیل زبان بدن هر تیپ شخصیتی از چندین جهت دارای مزیت است. افراد با ثبات معمولا آرام و با متانت رفتار می کنند. آن ها در محدود دفعاتی که وارد بحث و درگیری می شوند نیز در حرکات خود دقت داشته و کمتر به حرکت دست و عضلات صورت خود می پردازند.

معمولا افراد تیپ شخصیتی S در دیسک هنگام رو به رویی با افراد دیگر دارای لبخندی ملایم می باشند. این امر باعث ایجاد حس خوب در فرد مقابل و لذت بردن از هم صحبتی و معاشرت با آن ها می شود. در جلسات کاری نیز معمولا آن ها کمتر از دستان خود استفاده می کنند. در محدود دفعاتی که آن ها از دستان خود هنگام سخن گفتن استفاده می کنند نیز حرکت آن ها بسیار آرام و ملایم همراه با طمانینه و آرامش است. به طور کلی بدن آن ها همواره حالتی متواضع و فروتن داشته و در میان افراد با ثبات غرور و تکبر کمتر به چشم می خورد.

 

مقایسه تیپ شخصیتی s با سایر تیپ های شخصیتی دیسک

 

همان طور که گفته شد به طور کلی در شخصیت شناسی دیسک ۴ شخصیت تعریف می شود. این شخصیت ها به ترتیب Dominance، Influence ، Compliance و Steadiness می باشند. مفهوم تیپ های شخصیتی ذکر شده به ترتیب سلطه گرا، نفوذ گر، وظیفه شناس و با ثبات می باشد. افراد با ثبات و نفوذ گر نسبت به افراد سلطه گر یا وظیفه شناس برونگرا تر می باشند. آن ها در بیان احساسات خود نیز راحت تر عمل کرده و شخصیت سخت گیری ندارند.

افراد سلطه گر با وجود تلاش فراوان بیشتر اضطراب و استرس را تحمل می کنند. این در حالی است که افراد وظیفه شناس با تمرکز بر کیفیت و عدم توجه به نتیجه نهایی در عین فعالیت بدون نقص، استرس و اضطراب کمتری را تحمل می کنند. افراد با ثبات نسبت به دو شخصیت ذکر شده اراده و پشتکار کمتری دارند اما نمی توان توجه آن ها به دقیق و منظم انجام دادن کار ها را نادیده گرفت.

افراد تیپ شخصیتی S در دیسک نسبت به سایر تیپ های شخصیتی احساساتی تر می باشند. آن ها در بسیاری از تصمیمات خود نیز به احساسات درونی خود اعتماد کرده و طبق آن پیش می روند. در فعالیت های کاری شاید دقت آن ها کمتر از سایر تیپ ها باشد اما اخلاق و روحیه آرام آن ها همواره باعث جذب کارفرما ها می شود.

  مقایسه شخصیت های مختلف تست دیسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ابر برچسب ها

13 بدر (2) اجلاس ملی (4) اجلاس ملی مدیریت و کارآفرینی (2) اجلاس ملی چهره های ماندگار (13) اجلاس ملی چهره های ماندگار در رسانه ها (11) اجلاس ملی کارآفرینی و مدیریت (5) اولین اجلاس ملی چهره های ماندگار در رسانه ها (9) برنامه ریزی در کارآفرینی (2) توصیه مهم کسب و کار (2) حلول ماه رمضان (2) خبرگزاری ایسنا (3) خبرگزاری قدس (4) خلاقیت و ریسک (1) خلاقیت و پیشرفت (1) دومین اجلاس ملی (4) دومین اجلاس ملی کارآفرینی (3) راه اندازی کسب و کار (1) روز جهانی تئاتر (2) روز جهانی قدس (4) روز خبرنگار مبارک (2) روز دختر (2) روز درختکاری (2) روز صنعت و معدن (2) روز مهندس (2) روز پدر (2) روز پرستار (2) روز پزشک (2) سال نو مبارک (2) شب قدر (2) عید سعید فطر (2) ماه رمضان (3) مایکل گربر (1) مشاوره کسب و کار (2) معرفی کتاب (2) مهارت افزایش بهره وری (1) موفقیت در کارآفرینی (2) نکات ضروری کسب و کار (2) هفته قوه قضائیه (2) هولدینگ (2) هولدینگ پارس پندار (14) هولدینگ پارس پندار نهاد (38) هولدینگ پارس پندار نهادد (2) ولادت امام رضا ع (2) ولادت حضرت معصومه س (2) کارآفرینی (4)