میثم شکری ساز مدارک جعلی کلاهبرداران را آسیب زننده به زیر ساخت های آموزشی کشور می داند

وبلاگ و اخبار

میثم شکری ساز مدارک جعلی کلاهبرداران در فضای آموزشی کشور را ضربه زننده به کسب و کارهای حوزه آموزشی می داند. مشاهده می شود که متاسفانه بعضی موسسات عالی آموزشی در کشور وجود دارد که مدارک جعلی برای کاربران صادر می‌کنند. به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز صدور همین مدارک جعلی توسط کلاهبرداران، انگیزه پیشرفت و شور و شوق را در متقاضیان کسب آموزش کاهش می‌دهد. چرا که برخی از افراد هستند که فقط احتیاج به مدرک دارند و هیچ تلاشی برای رشد و ترقی و افزایش دانش خود نمی‌کنند.

به نظر دکتر شکری ساز، کلاهبرداران از این موقعیت سوء استفاده می‌کنند و مدارکی جعلی برای آن‌ها تهیه و تنظیم می‌کنند که هیچ ارزشی ندارد. به طور کلی این موسسات تقلبی که به اصطلاح برای آموزش هستند و پول هنگفتی برای ارائه چند مدرک جعلی بدون اعتبار دریافت می‌کنند، بر روی زیرساخت‌های آموزشی کشور اثرات منفی و مخربی می‌گذارند و مردم را گمراه می‌کنند. میثم شکری ساز معتقد است که این مدل از کلاهبرداری برای موسسات سالم آموزشی در سطح کشور که مورد اطمینان هستند، بسیار خطرناک می‌باشد و سلامت روان جامعه را نیز به خطر می‌اندازد.

مدارک جعلی و اثرات آن بر زیرساخت‌های آموزشی از دیدگاه میثم شکری ساز

به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز، در حوزه آموزش مجازی یا حضوری، متاسفانه برخی موسسات روی کار آمده‌اند که نه تخصص دارند و نه به فکر تحصیل و پرورش رشد اجتماعی هستند.  کلاهبرداران تنها با ارائه دادن چند پکیج آموزشی به مردم، آن‌ها را ترغیب به ثبت نام می‌کنند تا به هدف شوم خود برسند. این موسسات که مردم را ترغیب به دریافت مدرک‌های بی کیفیت و نامعتبر می‌کنند در تمامی زمینه‌ها از جمله موسسات کنکوری، موسسات آموزشی در حوزه درسی و یا فنی حرفه‌ای و غیره وجود دارند.

مدارک جعلی و نقش آن در پیشبرد اهداف آموزشی کشور

میثم شکری ساز معتقد است که چنین موسسات کلاهبرداری با فریب دادن جوانان برای اخذ مدارک جعلی از تبلیغاتی فراگیر استفاده می‌کنند و مردم را به دام می‌اندازند. علاوه بر مدرک بی کیفیت و ناکارآمد، آموزش‌های آن‌ها هیچ کاربردی نخواهد داشت. به نظر میثم شکری ساز همین مورد باعث می‌شود تا مردم از دادن هزینه‌های بسیار برای مدارک جعلی کلاهبرداران و یا آموزش‌های بی کیفیت آن‌ها ناراضی باشند و اقدام به شکایت و مطالبه کنند.

اثر منفی وجود کلاهبرداران در سیستم‌های آموزشی کشور

دکتر شکری ساز فضای فعلی موسسات آموزشی و مدارک جعلی آن ها را نامطلوب می داند. متاسفانه باید گفت علاوه بر تلاش‌های مکرر مسئولین برای محکومیت این کلاهبرداران و شناسایی آن‌ها، باز هم تعداد چنین موسساتی که مردم را فریب می‌دهند کم نیست و همچنان به دنبال طعمه هستند. انواع مختلفی از این کلاهبرداری‌های آموزشی را می‌توان در سیستم مدارس عالی مربوط به فنی حرفه‌ای، موسسه‌های مربوط به آموزش مجازی، آموزش‌های مربوط به رشد فردی و اجتماعی و غیره مشاهده کرد.

پس از جذب و فریب دادن مردم برای ثبت نام و پرداخت هزینه، مدارک جعلی کلاهبرداران که به متقاضیان داده می‌شود هیچ کاربرد و ارزشی ندارد؛ در نهایت موجب سرخوردگی و ناامیدی کاربران خواهد شد. قابل به ذکر است که کلاهبرداری در چنین موسساتی و از طریق سیستم آموزشی به صورت خاص می‌باشد و دارای مجازات سنگینی برای مجرمان خواهد بود.

تاثیر مثبت محکومیت و دستگیری کلاهبرداران بر روی زیرساخت‌های آموزشی

تبلیغ جذب و آموزش از سوی کلاهبرداران به مخاطبان جامعه، بسیار زیاد شده است. پس آگاهی مردم به صورت آموزش‌های دهان به دهانی و شناخت حیله و نیرنگ‌ آن‌ها، می‌تواند عرصه را بر شیادان تنگ سازد. میثم شکری ساز معتقد است که اگر فرزندان، جوانان و قشر آموزش پذیر کشور این موسسات و اهداف شومی که برای ارائه مدارک جعلی کلاهبرداران به مخاطبان دارند را بشناسند، تقاضای قشر جامعه به چنین موسسات نامعتبری کمتر شده و سطح آگاهی افزایش می‌یابد.

دیدگاه های میثم شکری ساز درباره مدارک جعلی کلاهبرداران

همچنین دولت هزینه‌های کمتری برای شناسایی و دستگیری شیادان می‌پردازد و بیشتر بر روی آموزش سالم متمرکز می‌شود. نظام قضایی معتقد است هنگامی که مردم با انواع مجازات مربوط به کلاهبرداران در هر عرصه‌ای آشنا شوند، اشتیاق برای پیوستن به چنین موسسات کلاهبرداری کاهش پیدا می‌کند. به نظر دکتر میثم شکری ساز دستگیری و برخورد با این کلاهبرداران، سلامت روانی جامعه را تامین می‌کند. همچنین موجب می‌شود تا نسل بعدی سالم‌تر، کارآمدتر و باهوش‌تر نسبت به کلاهبرداری‌ها باشند.

میثم شکری ساز معتقد است که با مدارک جعلی کلاهبرداران، آسیب‌های متفاوتی بر اقشار جامعه وارد می‌شود

شیادان با ارائه مدارک جعلی و تقلبی به متقاضیان، باعث وارد شدن آسیب و ضرر زیادی به افراد جامعه می‌شوند. همین کلاهبرداری سبب می‌شود تا انگیزه در بیشتر مردم سرکوب شود و احساس ناامیدی و ضعف کنند. به عنوان مثال برخی از موسسات کلاهبرداری که کار آن‌ها به اصطلاح اموزش کنکوری است، با فریب دادن مردم برای قبول شدن در دانشگاه پول زیادی به جیب می‌زنند.

همین افراد به دلیل بهره‌مندی از پکیج‌ها و خدمات نامطلوب، در کنکور شکست می‌خورند و رتبه‌های بسیار بالایی خواهند آورد. در نهایت علاوه بر خسارت مالی، دچار یاس و ناامیدی برای پیشرفت و تحصیل می‌شوند و انگیزه خود را از دست خواهند داد. این تنها یک مثال در رابطه با کنکور بود؛ اما شما می‌توانید چنین کلاهبرداری حرفه‌ای را در سایر موسسات آموزشی دیگر مشاهده کنید.

کلاهبرداران با تبلیغات پر زرق و برقی که دارند، سعی می‌کنند مردم ساده را فریب دهند و آن‌ها را به سمت خود بکشند. این نوع از کلاهبرداری بسیار مخرب خواهد بود؛ زیرا مردم را از آموزش‌های درست و باکیفیت در جامعه محروم می‌سازد. در نهایت مدارک جعلی کلاهبرداران، در هیچ سیستمی معتبر نخواهد بود و فقط ضرر مالی و روانی به همراه خواهد داشت.

این مطلب ادامه دارد … .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ابر برچسب ها

13 بدر (2) اجلاس ملی (4) اجلاس ملی مدیریت و کارآفرینی (2) اجلاس ملی چهره های ماندگار (13) اجلاس ملی چهره های ماندگار در رسانه ها (11) اجلاس ملی کارآفرینی و مدیریت (5) اولین اجلاس ملی چهره های ماندگار در رسانه ها (9) برنامه ریزی در کارآفرینی (2) بزرگداشت نظامی گنجوی (1) توصیه مهم کسب و کار (2) حلول ماه رمضان (2) خبرگزاری (1) خبرگزاری ایرنا (1) خبرگزاری ایسنا (3) خبرگزاری ایمنا (1) خبرگزاری فارس (1) خبرگزاری قدس (4) دومین اجلاس ملی (4) دومین اجلاس ملی کارآفرینی (3) روز جهانی تئاتر (2) روز جهانی قدس (4) روز خبرنگار مبارک (2) روز دختر (2) روز درختکاری (2) روز صنعت و معدن (2) روز مهندس (2) روز پدر (2) روز پرستار (2) روز پزشک (2) سال نو مبارک (2) شب قدر (2) عید سعید فطر (2) ماه رمضان (3) مشاوره کسب و کار (2) معرفی کتاب (2) موفقیت در کارآفرینی (2) نکات ضروری کسب و کار (2) هفته قوه قضائیه (2) هولدینگ (2) هولدینگ پارس پندار (14) هولدینگ پارس پندار نهاد (38) هولدینگ پارس پندار نهادد (2) ولادت امام رضا ع (2) ولادت حضرت معصومه س (2) کارآفرینی (4)