کلاهبردار ها از نظر ماکان آریا پارسا مانعی برای پیشرفت ایران و ایرانی هستند

وبلاگ و اخبار

ماکان آریا پارسا کلاهبردار ها در کسب و کارهای اینترنتی را به عنوان یک مانع فوق العاده جدی برای پیشرفت کشور می داند. از این روست که یک کسب و کار باید امنیت قابل قبولی در برابر حملات سایبری و کلاهبرداری های این حوزه داشته باشد. در توضیح این مورد می توان گفت که اگر شما یک فروشنده در حوزه کسب و کار اینترنتی باشید، مطمئنا مسئولیت های سنگینی بر عهده شما خواهد بود. چرا که باید کارهایی از قبیل کنترل کیفیت، ارائه خدمات به مشتریان، انجام کارهای بازاریابی اینترنتی، سئو و … را انجام دهید. به طور کلی راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی چندان هم ساده نیست. شما به عنوان صاحب کسب و کار باید بدانید که بیزینس شما باید در برابر انواع کلاهبرداری و سواستفاده ها مقاوم باشد.

ماکان آریا پارسا معتقد است که اگر زیرساخت های یک کسب و کار به خوبی بنا نشده باشد، باعث می شود که رقبا یا حتی کلاهبرداران به دنبال ضربه زدن به بیزینس شما باشند. شما باید از قبل تمام موارد حملاتی که ممکن است به سایت یا کسب و کار شما شود را پیش بینی نموده و برای هر کدام راهکاری را مدنظر داشته باشید. در این صورت است که می توان به طور واقع گفت که کسب و کار شما در برابر کلاهبردار های فضای سایبری دارای امنیت قابل قبولی است.

 

به اعتقاد ماکان آریا پارسا کلاهبرداری از کسب و کار ها در فضای سایبری باعث می شود که یک بیزینس در ابتدای مسیر خود دچار مشکلات عدیده ای شود. ایشان اعتقاد دارند که قبل از راه اندازی یک بیزینس اینترنتی حتما باید راه حلی برای انواع حملات اینترنتی که به کسب و کار و تجارت شما در بستر آنلاین می شود داشته باشید. همچنین اگر اشل کسب و کار شما بزرگ است، باید به فکر یک تیم سایبری و امنیت قوی برای محافظت از کسب و کار خود در برابر کلاهبرداری ها داشته باشید.

برای آشنایی بیشتر با نظرات دکتر آریا پارسا لطفا فایل پادکست زیر را ملاحظه بفرمایید.

کلاهبرداری سایبری از کسب و کارها و نگرانی ماکان آریا پارسا

 

ماکان آریا پارسا کیست و چه کسب و کارهایی را مدیریت کرده است؟

ماکان آریا پارسا به عنوان یک کارآفرین، بیزینس من و یکی از افراد بسیار تاثیرگذار در زمینه کسب و کار و کارآفرینی است. ایشان در سال های گذشته به عنوان یکی از افراد شناخته شده در این حوزه می باشند. با توجه به سن کم اما موفقیت های بی شماری را به دست آورده اند. با توجه به کسب و کار هایی که ایجاد نموده اند بخشی از معضل بیکاری جامعه را برطرف نموده اند. در داخل کشور تعداد زیادی کارآفرین وجود دارند که نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال دارند.

ماکان آریا پارسا را می توان به عنوان یکی از همین کارآفرینان جوان موفق ایرانی معرفی کرد. ایشان در زمینه های راه اندازی کسب و کار، استارتاپ و … دستاوردهای بسیاری را داشته اند. همچنین نقش بسیار مهمی را در زمینه آموزش های مجازی در کشور به خود اختصاص داده اند.

ماکان آریا پارسا و آغاز راه موفقیت

در یک تعریف کوتاه می توان گفت که ایشان از جوان ترین کارآفرینان داخلی می باشد. صدها کارمند و تعداد زیادی شرکت ثبت شده تحت مدیریت و کنترل ایشان مشغول به فعالیت هستند.

ماکان آریا پارسا در سال 1365 در شهر اصفهان به دنیا آمد. دبیرستان خود را در مدرسه سلامت اصفهان با موفقیت بالا پشت سر گذاشتند. بعد از دبیرستان برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع به دانشگاه امیرکبیر رفت.

برای تحصیل در رشته MBA در کارشناسی ارشد به دانشگاه خارج از کشور در آلمان منتقل شدند. دانشگاه اشتنبایس آلمان مقصد ایشان برای ادامه تحصیلات بود. بعد  از این مورد توانستند مدرک دکترای خود را ز  دانشگاه آزاد اسلامی کسب کنند.

ماکان آریا پارسا کیست و چه پیشینه ای دارد؟

دوران کودکی و نوجوانی دکتر پارسا

به جهت شغل پدر که در ارتش حضور داشته و خدمت می کردند نظم در تمامی قسمت های زندگی ایشان به خوبی وجود داشته است. ضمن اینکه خانواده ایشان به صورت مستمر در جابجایی بوده اند. در مقاطع مختلف تحصیلی در شهر های مختلف مشغول به تحصیل بوده اند.

همین نوع از زندگی و تجربه زیستن در شهر های متفاوت باعث شکل گیری شخصیت همه شمول ایشان شده است.

مثلا به دلیل اینکه پدر ایشان از رزمندگان 8 سال جنگ بوده اند مدتی از زندگی خود را در بوشهر سپری کردند. زندگی در نزدیکی یک پایگاه نظامی باعث شد تا تجربیات جدیدی را در زندگی کسب کرده و به دست بیاورند.

بعد از 15 سالگی که همزمان با جراحت پدرشان در جنگ و بازنشستگی بود. دوباره به اصفهان نقل مکان کرده و در زادگاه خویش زندگی کردند.

نقطه عطف در زندگی ماکان آریا پارسا

در سال 1388 یکی از بزرگترین اتفاقات زندگی ماکان آریا پارسا رقم خورد. ایشان که از کسب و کار های کوچک شروع کرده بودند، زمان زیادی را با سختی ها و دشواری های کارآفرینی دست و پنجه نرم کردند. در این سال ایشان تمامی سختی ها را به جان خریده شرکت خود را ثبت نمودند. در کمتر از یکسال این شرکت را به یک هلدینگ با نام پارس پندار نهاد تبدیل نمود.

نخستین فعالیت های شرکت وی در زمینه آموزش بود. تا آن زمان هنوز آموزش های برخط و مجازی نقش زیادی را در زندگی افراد به خود اختصاص نداده بود. دکتر ماکان آریا پارسا از اولین نفراتی بود که تفکر راه اندازی یک سیستم آموزش مجازی را در ایران شکل داد. می توان گفت که ایشان بود که برای اولین بار توانست آموزش الکترونیک را در ایران جا بیاندازد.

 

سوالات متداول

1- ماکان آریا پارسا کیست؟

دکتر ماکان آریا پارسا، جوان 36 ساله و مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد و زیر مجموعه ی آن یکی از ان دسته افرادی است که با درست اجرا کردن ایده ی آموزش مجازی توانسته این روزها به موفقیتی چشمگیر دست یابد.

2- وجود کلاهبردارها در حوزه های مختلف چه تاثیری بر روی کسب و کارها دارد؟

به طور کلی اگر یک کسب و کار زیرساخت های لازم برای مقابله با حمله های سایبری و کلاهبرداری ها را نداشته باشد، قطعا نمی تواند با رقبای خود رقابت کند. چرا که رقبا و همچنین سودجویان به دنبال آسیب رساندن به کسب و کار موردنظر و کلاهبرداری هستند. البته غیر از خود کسب و کار، مسئولان مربوطه نیز در حوزه فضای مجازی باید بستری را آماده کنند که امکان کلاهبرداری از کسب و کارها در دنیای مجازی به حداقل رسانده شود.

3- نظر ماکان آریا پارسا راجع به کلاهبرداران در فضای کسب و کار چیست؟

به اعتقاد ماکان آریا پارسا کلاهبرداری از کسب و کار ها در فضای سایبری باعث می شود که یک بیزینس در ابتدای مسیر خود دچار مشکلات عدیده ای شود. ایشان اعتقاد دارند که قبل از راه اندازی یک بیزینس اینترنتی حتما باید راه حلی برای انواع حملات اینترنتی که به کسب و کار و تجارت شما در بستر آنلاین می شود داشته باشید.

Summary
Video Image
Review Date
Reviewed Item
Article
Author Rating
51star1star1star1star1star
Title
کلاهبردار ها از نظر ماکان آریا پارسا مانعی برای پیشرفت ایران و ایرانی هستند
Description
ماکان آریا پارسا کلاهبردار ها در کسب و کارهای اینترنتی را به عنوان یک مانع فوق العاده جدی برای پیشرفت کشور می داند. از این روست که یک کسب و کار باید امنیت قابل قبولی در برابر حملات سایبری و کلاهبرداری های این حوزه داشته باشد. در توضیح این مورد می توان گفت که اگر شما یک فروشنده در حوزه کسب و کار اینترنتی باشید، مطمئنا مسئولیت های سنگینی بر عهده شما خواهد بود. چرا که باید کارهایی از قبیل کنترل کیفیت، ارائه خدمات به مشتریان، انجام کارهای بازاریابی اینترنتی، سئو و ... را انجام دهید.
Upload Date
2022-09-01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ابر برچسب ها

13 بدر (2) اجلاس ملی (4) اجلاس ملی مدیریت و کارآفرینی (2) اجلاس ملی چهره های ماندگار (13) اجلاس ملی چهره های ماندگار در رسانه ها (11) اجلاس ملی کارآفرینی و مدیریت (5) اولین اجلاس ملی چهره های ماندگار در رسانه ها (9) برنامه ریزی در کارآفرینی (2) بزرگداشت نظامی گنجوی (1) توصیه مهم کسب و کار (2) حلول ماه رمضان (2) خبرگزاری (1) خبرگزاری ایرنا (1) خبرگزاری ایسنا (3) خبرگزاری ایمنا (1) خبرگزاری فارس (1) خبرگزاری قدس (4) دومین اجلاس ملی (4) دومین اجلاس ملی کارآفرینی (3) روز جهانی تئاتر (2) روز جهانی قدس (4) روز خبرنگار مبارک (2) روز دختر (2) روز درختکاری (2) روز صنعت و معدن (2) روز مهندس (2) روز پدر (2) روز پرستار (2) روز پزشک (2) سال نو مبارک (2) شب قدر (2) عید سعید فطر (2) ماه رمضان (3) مشاوره کسب و کار (2) معرفی کتاب (2) موفقیت در کارآفرینی (2) نکات ضروری کسب و کار (2) هفته قوه قضائیه (2) هولدینگ (2) هولدینگ پارس پندار (14) هولدینگ پارس پندار نهاد (38) هولدینگ پارس پندار نهادد (2) ولادت امام رضا ع (2) ولادت حضرت معصومه س (2) کارآفرینی (4)