میثم شکری ساز دستگیری شیادان و کلاهبرداران را برای ارتقا سلامت در جامعه مفید می داند

وبلاگ و اخبار

میثم شکری ساز دستگیری کلاهبرداران را برای حفظ سلامت روانی جامعه موثر می داند. ایشان معتقدند که در اکثر جوامع کلاهبرداری ها و جرم هایی رخ می دهد و این یک مسئله همه گیر در سراسر جهان است. دستگیری این کلاهبرداران در جوامع یک روش برای اصلاح تخلفات اجتماعی است. زمانی که کلاهبرداری رخ میدهد، برای اخلاقیات، هنجارها و ارزش های آن جامعه یک تهدید محسوب میشود. دولت برای افرادی که از این هنجارها عبور میکنند، درجات مختلفی از مجازات را مانند جریمه‌ های نقدی، انجام خدمات اجتماعی و یا سپری کردن چند وقتی در زندان و حتی مرگ تعیین میکند.

اما این مجازات ها و دستگیری کلاهبرداران از نظر اجتماعی و آموزشی چه تاثیری بر جامعه دارد؟ در ادامه به بررسی نظرات دکتر میثم شکری ساز کارآفرین برتر ایرانی می پردازیم.

اثرات مثبت اجتماعی دستگیری کلاهبرداران در جامعه

نظر دکتر میثم شکری ساز این است که با دستگیری کلاهبرداران امنیت اجتماعی در جوامع برقرار ‌میشود که یکی از مهمترین عوامل برای ادامه زندگی انسان ها می باشد. تامین آرامش و امنیت شهروندان باعث می شود که احساس رضایت بیشتری در میان مردمان یک جامعه و همچنین دولتمردان به وجود بیاید.

شاید جالب باشد بدانید که در هنگام دستگیری کلاهبرداران و پیشگیری از جرم، نظم اجتماعی بیشتری به وجود می آید، جرایم کاهش پیدا میکند و حتی خلاقیت و نوآوری در جامعه بیشتر میشود. زمانی که دستگیری کلاهبرداران اتفاق می ‌افتد ترس، تهدید و اجبار در جامعه به کمترین حد ممکن میرسد. از طرف دیگر، زمانی که مردم بفهمند از نظر مالی، شغلی و کسب و کار امنیت بالایی دارند. و همچنین سیستم قضایی و سیاسی کشورشان در دستگیری کلاهبرداران به درستی عمل میکند، به کشور و محیطی که در آن زندگی میکنند احساس تعلق خاطر بیشتری کرده و وفاداری عمیقی نسبت به جامعه خود پیدا میکنند.

چرا دستگیری کلاهبرداران می تواند به رشد و پیشرفت کسب و کارها کمک کند؟

اثرات دستگیری کلاهبرداران بر زیرساخت های آموزشی کشور

به اعتقاد دکتر شکری ساز یکی از مهم ترین نهاد هایی که در کاهش کلاهبرداری و جرایم نقش دارد همین آموزش های دهان به دهانی و نهاد آموزش و پرورش است. زمانی که دستگیری کلاهبرداران جزو دغدغه دولت و مردم باشد، با ایجاد تغییراتی در زیرساخت های آموزشی و آموزش کودکان، دولت هزینه کمتری برای مقابله با کلاهبرداری می پردازد. چراکه کودکان از ابتدا با اثرات اجتماعی و اقتصادی کلاهبرداری و جرایم آشنا می شوند.

میثم شکری ساز معتقد است که دستگیری کلاهبرداران بر زیرساخت های آموزشی کشور تاثیرات بسیار مثبتی دارد. زمانی که مردم درگیر کلاهبرداری می شوند و به نظام قضایی مراجعه می کنند با حقوق و قوانین بیشتر آشنا می شوند. در طول زمان این آشنایی با حقوق و قوانین از طریق دهان به دهان وارد اذهان کودکان و نوجوانان می شود. این روند به تدریج باعث ایجاد تغییراتی در زیرساخت های آموزشی کشور در رابطه با جلوگیری از وقوع کلاهبرداری می گردد.

نظر دکتر شکری ساز این است که زمانی که کودکان و نوجوانان و حتی مردم از مجازات های مربوط به کلاهبرداری و اثرات مخرب آن ها بر انسان ‌ها و جوامع آشنا میشوند و آموزش می بینند، تا حد زیادی بازدارندگی ایجاد می شود. به دنبال آن آمار کلاهبرداری ها و جرایم کاهشی محسوس پیدا می کند.

از آنجایی که با دستگیری کلاهبرداران و کاهش جرایم، سلامت روانی جامعه بیشتر می شود. نسل بعدی که تربیت خواهد شد، میتواند سالم ‌تر، کارآمد تر و باهوش تر باشد. این روند به نوبه خود و به صورت چرخه ای، باعث کاهش جرایم و کلاهبرداری‌ ها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ابر برچسب ها

13 بدر (2) اجلاس ملی (4) اجلاس ملی مدیریت و کارآفرینی (2) اجلاس ملی چهره های ماندگار (13) اجلاس ملی چهره های ماندگار در رسانه ها (11) اجلاس ملی کارآفرینی و مدیریت (5) اولین اجلاس ملی چهره های ماندگار در رسانه ها (9) برنامه ریزی در کارآفرینی (2) بزرگداشت نظامی گنجوی (1) توصیه مهم کسب و کار (2) حلول ماه رمضان (2) خبرگزاری (1) خبرگزاری ایرنا (1) خبرگزاری ایسنا (3) خبرگزاری ایمنا (1) خبرگزاری فارس (1) خبرگزاری قدس (4) دومین اجلاس ملی (4) دومین اجلاس ملی کارآفرینی (3) روز جهانی تئاتر (2) روز جهانی قدس (4) روز خبرنگار مبارک (2) روز دختر (2) روز درختکاری (2) روز صنعت و معدن (2) روز مهندس (2) روز پدر (2) روز پرستار (2) روز پزشک (2) سال نو مبارک (2) شب قدر (2) عید سعید فطر (2) ماه رمضان (3) مشاوره کسب و کار (2) معرفی کتاب (2) موفقیت در کارآفرینی (2) نکات ضروری کسب و کار (2) هفته قوه قضائیه (2) هولدینگ (2) هولدینگ پارس پندار (14) هولدینگ پارس پندار نهاد (38) هولدینگ پارس پندار نهادد (2) ولادت امام رضا ع (2) ولادت حضرت معصومه س (2) کارآفرینی (4)